Last Updated on

Як обрати установу, де взяти кредит?

Складна економічна ситуація спонукає українців шукати додаткову фінансову підтримку. Найпростішим рішенням багато хто вважає можливість узяти кредит в банку. Щоб розібратися в розмаїтті пропозицій, важливо знати, які переваги забезпечують великі фінансові установи своїм вкладникам, які програми пропонують.


Де можна взяти кредит готівкою?

Позики готівкою видає більшість великих банків. Серед них перераховані нижче фінансові установи:

  • OtpBank впевнено займає лідируючі позиції з видачі кредитів, працює більше 20 років. За час своєї діяльності завоював довіру клієнтів.
  • ПриватБанк – найбільший банк в Україні, що пропонує величезну різноманітність кредитних продуктів. Особливу популярність завоювали кредитні картки з відновлюваним лімітом, отримати які можна без довідки про доходи.
  • Ideabank надає можливість віддаленого співробітництва. Подати заявку, погасити позику можна через інтернет. При виборі кредитної картки клієнт отримує максимальний період пільгового погашення.

Умови кредитування та типи позик

Основними критеріями, на які звертає користувач, який прийняв рішення взяти кредит, є сума кредиту, строк дії договору, відсоткова ставка. Варто вивчити деталі співпраці до підписання угоди.

Сума кредиту

У рекламних буклетах максимальна сума встановлена на рівні 50 000 – 200 000 грн. Іноді користувачам приходять смс-повідомлення з подібними лімітами. На практиці, далеко не кожен може отримати навіть 50 000 в кредит, не кажучи про більшу суму. Максимальний ліміт встановлюється відповідно до рівня доходу користувача, в більшості випадків не перевищує 5000 грн.

Процентна ставка

Законодавством заборонено пропонувати користувачам кредити з нульовою ставкою, але пристойними комісіями за видачу позики, обслуговування рахунку. Також заборонено вказувати комісії дрібним шрифтом. В результаті, клієнти можуть звернути увагу, що ставки за кредитами коливаються в межах 30% – 55%. В окремих випадках вони вказуються за місяць, наприклад кредитна карта Приватбанку -4,59%, що в рік складе 55,08%.

Щомісячний платіж

Показник залежить від суми позики, терміну кредитування, процентної ставки. При оформленні угоди кредитний експерт зобов’язаний видати клієнту графік погашення позики із зазначенням суми щомісячного платежу. Якщо розмір останнього вас не влаштовує, завжди можна відмовитися від укладення договору.

В якому банку краще взяти кредит

Вибираючи банк, якому планується оформлення кредиту, варто брати до уваги тривалість роботи, а також умови, перераховані вище. Важливо ретельно зважити особисті фінансові здібності перед тим, як приймати остаточне рішення.

Особливості умов кредитування у різних фінансових установах

Щоб відповісти на питання, де краще взяти кредит особисто вам: у банку чи в мікрофінансовій установі, треба звернути увагу на їх основні відмінності:

  • Банки пропонують значно більші суми позик.
  • Мікрофінансові установи дають кредити швидше.
  • Процентна ставка банків як правило нижча.
  • Пакет необхідних документів банку ширший за ті, що вимагають мікрофінансові установи.