Умови надання кредиту під
заставу нерухомості

Кредит під заставу житла

Існує багато причин, з яких люди мають звертатися по кредитні гроші до тих чи інших фінансових установ. Описувати всі з них немає ані сенсу, ані можливості в рамках заявленої теми. Втім розібратися із самою сутністю такого кредиту, його видами у випадках, коли в якості застави надається квартира, з переліком необхідних для цього документів та, врешті решт, із схемами погашення – ось тема, яка має бути розкрита.

Отже, кредити під заставу, є таким типом відносин, в яких сторона, що сподівається отримати суттєву грошову позику, має закласти для цього ті чи інші споруди та будівлі або їх невід’ємні частини. В даному випадку мається на увазі, що отримувач коштів повинен бути власником цього заставного майна.

Кредитно-фінансові установи надають різні умови для позики. Наприклад, Приватбанк пропонує 2 програми, одна з яких відноситься до споживчого кредитування. При цьому номінальна ставка та термін повного погашення є достатньо конкурентними. В грошовому еквіваленті можна отримати аж до половини від усієї вартості заставної нерухомості.

Втім, незважаючи на це, Приватбанк все ж не входить до найкращих фінансових закладів України за рейтингом споживчого кредитування під нерухомість. Першість у цьому переліку можна віддати Кредобанку, а завершує першу п’ятірку МТБ Банк.


Види кредитів під заставу квартири

Так само як у випадку з кредитом під заставу нерухомості кредити із заставними квартирами можуть відрізнятися за цілями, умовами та обсягами кредитування. При цьому гроші, в разі схвалення позики, можуть надходити на платіжні картки, або будуть надані клієнтам, що звернулися за відповідною послугою, тим чи іншим зручним для них шляхом.

Суми кредиту варіюються в залежності від кожного окремого випадку. В будь якому разі, вона в першу чергу спирається на оцінку заставного майна та платоспроможність отримувача кредиту.

Необхідні документи для оформлення кредиту

Документи для оформлення кредиту

Зазвичай банки та інші кредитно-фінансові установи вимагають надання певного переліку документів:

  1. що засвідчують особистість (паспорт, наприклад);
  2. ідентифікаційний код;
  3. що мають свідчити про платоспроможність (частіше за все це довідки з останнього місця роботи) та  про право
    власності (відповідні акти);
  4. технічний паспорт на об’єкт, що підлягає заставі.

Однак, при ухвалі рішення звернутися за подібним кредитом, слід мати на увазі, що можуть знадобитися ще й інші документи. Їх перелік, знову ж таки, буде залежати від конкретного банку.

Таким чином, перш, ніж робити певні кроки, слід дізнатися якомога більше про банк чи то про іншу установу, в якій є сподівання отримати позику, та про їхні вимоги до клієнтів. Отримати необхідну інформацію, принаймні частинами, можна з різних відкритих джерел. Наприклад, з Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або з інших інформаційних ресурсів.

Які є схеми погашення?

Під час укладання кредитної угоди завжди мають прописуватися схеми погашення заборгованості. Вони, як правило, характеризують те, в які терміни та які суми мають бути сплачені (мінімальна межа, або та кількість грошей, що
спеціально встановлюється за домовленістю сторін). Також робиться особлива увага на те, з чого складаються такі платежі. Тобто, яка частина платежу піде на закриття відсотків, а яка – безпосередньо на погашення «тіла» кредитної заборгованості? Зауважимо, що стандартних вимог в даному випадку не існує.

Читай також: В якому банку вигідно взяти кредит