Опис ринку нерухомості в кредит від банківських установ

Кредит на нерухомість

Кредит на житло – це чудова можливість отримати житло прямо зараз. Для того, щоб зрозуміти, як саме отримати цей вид позики, потрібно знати під які типи нерухомості є кредити та як саме їх отримати.

Наразі в Україні банки видають кредити під два типи нерухомості: від компанії-забудовника та від приватної особи. У першому варіанті ви повинні звернутися безпосередньо до забудовника. Зазвичай ці компанії вже співпрацюють з певними банками, саме тому процедура оформлення стає трохи простішою.

Якщо ви вирішили купувати готову квартиру від приватної особи – тоді вам необхідно самостійно шукати банк, який буде проводити оцінку вартості та пропонувати свої умови кредитування.


Вимоги та пропозиції банків щодо надання кредиту на житло

На сьогоднішній день, банки притримуються досить жорстких умов надання кредиту на житло. Основні характеристики, за якими оцінюють клієнта – це вік, кредитна історія, фінансова спроможність та фінансова стабільність. 

Клієнт має бути у віці від 21 до 65 років, без проблем із кредитною історією. Також, важливо, щоби дохід перевищував хоча б у 2 рази суму мінімального внеску за місяць. Ще один фактор, на який банки звертають увагу – стабільність. Якщо у вас не постійний дохід, то буде більше підстав відмовити вам у наданні кредиту. Ви також маєте пропрацювати на останньому місці роботи не менше 12 місяців, або якщо ви особа-підприємець – то не менше 2 років.

Звісно, всі критерії залежать від банку, тому варто детально ознайомитися з інформацією та звертатися до банку, в якому ви матимете більшу вірогідність отримати позику.

Читай також:
Кредит ПриватБанк, Кредит Укрсиббанк, Кредит Ощадбанк

Процес оформлення кредиту на житло

Як же ж відбувається процес оформлення кредиту на житло? Що ж, варто зазначити, що у кожного банку є набір своїх певних “правил” оформлення іпотечного кредиту. Звернемо увагу на такі ключові фактори:

  • Тип нерухомості

Як було зазначено вище, банки пропонують кредитування двох типів нерухомості – від забудовника та від приватної особи.

  • Строк кредитування

Під час оформлення кредиту на житло необхідно звернути увагу на строк кредитування. Зазвичай банки готові надати кредит наприклад на квартиру строком до 240 місяців.

  • Аванс

У багатьох випадках, вам як позичальнику, необхідно буде зробити початковий внесок. Розмір цього внеску коливається в межах 15-35%.

Огляд кредитування житла від українських банків

Кредитування житла від українських банків

Розглянемо кілька прикладів кредитування житла від українських банків.

Лідер ринку – ПриватБанк пропонує своїм клієнтам три типи нерухомості, до них входять: первинний і вторинний ринок та майно самого банку. Відсоткова ставка залежить саме від цього типу. Зверніть увагу, що кредит на квартиру та кредит на особистий будинок не відіграє ніякої ролі в відсотковій ставці. Таким чином, зробивши початковий внесок в розмірі 25% від вартості житла, ви можете стати щасливим власником нової нерухомості.

    Ощадбанк, в свою чергу, пропонує позичальникам даний тип кредиту строком до 20 років. Відсоткова ставка за кредитом є середньою на ринку, та сягає 20% річних. Зверніть увагу також на разову комісію за надання послуги кредитування, вона дорівнює 1,5% від суми кредиту.

Висновки щодо кредитування житла

Якщо ж ви все-таки вирішили взяти позику на нерухомість – уважно проаналізуйте програми кредитування різних банків. Оберіть ту, якій ви найбільше відповідаєте. Якщо у вас виникають питання, чи ви просто щось не розумієте – краще звернутися за юридичною консультацією.

Читай також: Кредит на бізнес