Кредит на бізнес

На сьогоднішній день займи для бізнесу в Україні надають не лише банки, але й кредитні союзи, різноманітні фінансові структури, міжнародні фінансові організації та компанії, які спеціалізуються на мікрокредитуванні. 


Кредит в банку 

Банківський займ – це найбільш розповсюджений спосіб отримати кредит на бізнес. Проте українські банки не завжди готові видати кредит підприємцю. Позичальник повинен мати чисту кредитну історію та мати усю необхідну фінансову звітність, його бізнес повинен успішно функціонувати протягом певного часу, а найголовніше – необхідно надати заставу для кредиту (наприклад депозит або однокімнатна  квартира в новобудові). 

Середня ставка по кредитам від 18% до 27% річних. Сума банківського кредиту зазвичай становить від 300 тис до 1 млн гривень. Для середнього бізнесу надається кредит строком до 3 років. Існує також можливість отримати більш довгостроковий кредит на суми від 1 до 10 млн гривень. 

Важливо сказати, що в середньому українські банки відмовляють кожному третьому приватному підприємцю. Велике значення мають його сфера діяльності та репутація. Найбільша кількість кредитних програм діє для аграрного сектора. 

Читай також: В якому банку вигідно взяти кредит, Рейтинг банків

Кредитні союзи 

Для отримання займу, необхідно вступити в дану організацію, зробивши перший внесок. Кредитні союзи не вимагаю пакету документів, крім того є можливість отримати відстрочку. Проте відсотки в кредитних союзах набагато вищі, ніж у банках – від 30% до 50% річних. Строк кредитування до 1 року. Кредитні союзи корисні для вирішення термінових та гострих питань фінансування і навряд стануть джерелом для довгострокового розвитку бізнесу. 

Мікрокредитування 

Можливість взяти кредит на суму до 25 тис гривень без надання довідки про доходи та без застави. Середня кредитна ставка – 1,5% в день, строк кредитування від 30 до 90 днів. Такий варіант кредитування може бути ризикованим і актуальний лише для малих підприємців, яким необхідно швидко поповнити капітал. 

Міжнародні фінансові організації

Кредитна ставка зазвичай суттєво нижче банківської, проте для отримання кредиту необхідна ідеальна кредитна історія та фінансова документація, в також підприємство повинне відповідати умовам певних програм фінансування. Зазвичай кошти надаються виробничим підприємствам, проектам у галузі енергетики, агробізнесу або стартапам.